HOMOSUM Ośrodek Psychoedukacji

HOMOSUM jest organizacją zrzeszoną w Polskiej Federacji Psychoterapii.
HOMOSUM jest zarejestrowaną placówką szkolnictwa niepublicznego.
HOMOSUM posiada status niepublicznej poradni psychologiczno - pedagogicznej.
HOMOSUM jest w rejestrze przedsiębiorców prowadzących pracownię psychologiczną.

logo HOMOSUM
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rodzinagk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.motylgk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.mostgk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.golebiegk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.drz_1000x300gk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.okna_1000x300gk-is-94.jpglink
Loading…

Ustawienia systemowe rodzin i firm

Ustawienia systemowe rodzin i firm wykorzystują fenomen możliwości przeżycia i "uzdrowienia" określonych relacji w bezpiecznej sytuacji poza rzeczywistym konfliktem. Poprzez określoną symboliczną pracę uczestnicy mogą uporać się z wieloma niszczącymi dla nich kontaktami, nie angażując bezpośrednio osób, których one dotyczą. Przeżycie, z pewnego dystansu, z pomocą innych uczestników oraz emocji dotyczących konfliktowej sytuacji pomaga zobaczyć szereg przyczyn i zależności, zrozumieć źródło konfliktu i pozbyć się ciężaru.

Fenomen tego typu pracy polega na tym, że często zmiana stosunku do problemu i pozbycie się niszczących emocji polepsza relację w rzeczywistym świecie -w rodzinie, pracy, uwalnia od stresu , a napięcie wokół konfliktu znika. Ustawienia systemowe rodzin i firm mają charakter grupowej psychoterapii i poza emocjonalną ulgą przynoszą też poprawę w wymiarze duchowym. Ustawienia systemowe dotyczą też firm, gdyż, poprzez wiele nierozwiązanych konfliktów w naszym najbliższym otoczeniu, często przenoszonych z pokolenia na pokolenie - mamy tendencje do spotykania ustawicznie określonego typu ludzi na naszej drodze życia i powielamy często ten sam schemat nierozwiązanych zależności, prowokując takie a nie inne reakcje innych na nas.

Warsztaty rozwoju osobistego

Warsztaty rozwoju osobistego dotyczą szerokiej tematyki skupionej wokół pracy z własnym wnętrzem – uczestnicy, poprzez różne techniki oddziaływania, mogą sięgnąć do swoich wewnętrznych zasobów po to, by w pełni je wykorzystywać i dzięki temu osiągać sukces i zadowolenie w wielu dziedzinach życia. Warsztaty rozwoju osobistego mają za zadanie odkrycie lepszych i skuteczniejszych strategii radzenia sobie w życiu:

 • w sytuacjach stresowych;
 • w komunikacji z innymi - by być lepiej rozumianym i z sukcesem realizować swoje potrzeby;
 • w rozumieniu innych - by łatwiej docierać do ich potrzeb.

Na warsztatach rozwoju osobistego uczestnicy niejednokrotnie odkrywają własną, zapomnianą kreatywność i - poprzez symboliczne prace, wykorzystujące techniki artterapii - mogą w łagodny i fascynujący sposób twórczo pracować nad swoim wewnętrznym potencjałem. Na warsztatach rozwoju osobistego często wykorzystywane są techniki dramowe pracy z ciałem i ruchem. Warsztaty rozwoju osobistego skupiają się nie tylko na pracy z umysłem logicznym, a także, a może przede wszystkim, na twórczej stronie człowieka, pracy z wyobraźnią i naszym "wewnętrznym doradcą".

BADANIA PSYCHOLOGICZNE KIEROWCÓW W RYBNIKU

P6194411-250x187

 

Zapraszamy na badania psychologiczne dla kierowców w Rybniku! 

Rejestracja telefoniczna:

 • codziennie w godz. 8.00 – 20.00
 • tel. 32 422 86 07 lub 502 308 551

 

 Informujemy, że pracownicy zatrudnieni na stanowiskach innych niż kierowca, posiadający prawo jazdy kat. A, A1, B, B1, B+E, T, kierujący pojazdami w ramach obowiązków służbowych, podlegają badaniom bez względu na częstotliwość wykonywania przedmiotowych czynności. Zakres badań profilaktycznych określają przepisy wykonawcze:

- rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.05.1996r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U.1996r. Nr 69, poz. 332 z późn.zm);.


- rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 07.01.2004r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami (t.j.Dz.U.2013r. poz. 133).

 

- rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 lipca 2019r. zmieniające rozporządzenie w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz.U.2019r. poz. 341).


Uznając kierowanie pojazdem za czynność wymagającą pełnej sprawności psychoruchowej - zakres badań powinien być zgodny z cytowanym wyżej rozporządzeniem z dnia 30.05.1996 r, czyli obowiązkowe jest wykonywanie testów sprawności psychoruchowej w badaniu wstępnym, a w badaniach okresowych, badanie to przeprowadza się w zależności od wskazań lekarza profilaktyka.
1. Badanie wstępne obejmuje:
• badania lekarskie – ogólnolekarskie, okulistyczne, neurologiczne, w zależności od wskazań badanie laryngologiczne;
• badania pomocnicze – testy sprawności psychoruchowej (w tym obowiązkowe badanie oceniające widzenie zmierzchowe i zjawisko olśnienia), poziom glukozy, inne badania w zależności od wskazań.
2. Badanie okresowe obejmuje:
• badania lekarskie – ogólnolekarskie, okulistyczne, w zależności od wskazań inne badania specjalistyczne;
• badania pomocnicze - poziom glukozy, badanie oceniające widzenie zmierzchowe i zjawisko olśnienia, inne badania w zależności od wskazań.


Należy podkreślić, że zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 27 czerwca 1997r. o służbie medycyny pracy (t.j. Dz. U. 2004. Nr 125, poz. 1317 z późn. zm.) badania psychologiczne w ramach badań profilaktycznych, na terenie województwa śląskiego, mogą wykonywać jedynie psycholodzy zarejestrowani w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Katowicach.

 

Oferujemy również psychologiczne badania przydatności zawodowej dla:

 • kierowców wózków jezdniowych (wszelkiego typu: akumulatorowych, spalinowych, platformowych i widłowych)
 • operatorów suwnic oraz wszelkiego typu urządzeń jeżdżących
 • zatrudnionych na stanowiskach górniczych
 • zatrudnionych na stanowiskach wymagających pracy na wysokości
 • zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych

Ponadto oferujemy badania psychologiczne dla:

 • osób ubiegających się o pozwolenie na broń
 • sędziów, prokuratorów, kuratorów sądowych, komorników, detektywów
 • lekarzy anestezjologów i radiologów
 • pracowników zabezpieczenia technicznego
 • inspektorów transportu drogowego

Copyright © 2013 Homosum - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone.