Zaloguj się do bukmachera Mostbet już dziś i uzyskaj maksymalną przyjemność i zysk z zakładów sportowych i gier online w Polsce. Tutaj znajdziesz najlepsze kursy na wydarzenia sportowe, a także różne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i kody promocyjne od Mostbet. Nasza strona jest łatwa i prosta w obsłudze, a nasz zespół profesjonalistów opracował dla Ciebie aplikację mobilną Mostbet, dzięki której obstawianie stanie się jeszcze wygodniejsze.
HOMOSUM Ośrodek Psychoedukacji

HOMOSUM jest organizacją zrzeszoną w Polskiej Federacji Psychoterapii.
HOMOSUM jest zarejestrowaną placówką szkolnictwa niepublicznego.
HOMOSUM posiada status niepublicznej poradni psychologiczno - pedagogicznej.
HOMOSUM jest w rejestrze przedsiębiorców prowadzących pracownię psychologiczną.

logo HOMOSUM
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.rodzinagk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.motylgk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.mostgk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.golebiegk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.drz_1000x300gk-is-94.jpglink
http://homosum.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.okna_1000x300gk-is-94.jpglink
Loading…

Nasz zespół

Zespół ośrodka HOMOSUM tworzą doświadczeni psychoterapeuci i trenerzy, psycholodzy, pedagodzy i logopedzi.

Wanda Świtała-Rak

Licencjonowana psychoterapeutka The European Certificate Of Psychotherapy, licencjonowana psychoterapeutka Polskiej Federacji Psychoterapii.

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par i rodzin.

Licencjonowana trenerka (The NLP Connection, The Society of Neuro-Linguistic Programming), filolog polski, nauczycielka, instruktorka teatralna.

Specjalizuje się w pracy z dramą i psychodramą oraz ustawieniach systemowych, zajęciach z zakresu artterapii i szkoleniach biznesowych. Zajmuje się także prowadzeniem grup rozwoju osobistego, szczególnie dla kobiet. 

Pracę socjoterapeutyczną i trenerską rozpoczęła w 1984 roku, ucząc się systematycznie metodyki dramy od aktorów i nauczycieli dramy z Greenwich People Theatre z Anglii.

Przez kilka lat swojej nauki i doświadczania technik dramy w różnych obszarach możliwości jej funkcjonowania zaczęła stopniowo stosować tę metodę w pracy z młodzieżą na zajęciach teatralnych i na lekcjach w liceum, gdzie pracowała jako nauczycielka. Później uczyła metody dramy nauczycieli i wychowawców, rodziców i inne osoby dorosłe zainteresowane własnym osobistym rozwojem i poszerzeniem warsztatu pracy.

Swoją pracę dramową pogłębiła, ucząc się praktycznego zastosowania psychologii na zajęciach Studium Socjoterapii i Warsztatach Pomocy Psychologicznej prowadzonych przez psychologów-trenerów treningu grupowego modelu Gestalt.

Od 1993 roku zaczęła pracować w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej jako pedagog, nauczyciel-terapeuta, gdzie pracowała z grupami młodzieży oraz nauczycielami i wychowawcami, prowadząc treningi rozwoju osobistego, umiejętności wychowawczych, zajęcia psychoedukacyjne.
Tam też rozpoczęła indywidualną psychoterapię z młodzieżą i dorosłymi.

Dalej uczyła się, systematycznie pogłębiając wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii w ramach modelu NLP (etapy: kurs terapeutyczny – praktyk NLP, mistrz NLP i trener NLP, a także kurs hipnozy ). Jej nauczycielami byli m.in.: dr Agnieszka Widera – Wysoczańska – psychoterapeutka, trenerka NLP, a także meta master trenerka NLP, psychoterapeuta dr Chris Hall oraz pedagog meta master trener NLP, Robert Klaus , jak również trener NLP Hermann Walbrodt – Mueller.

W latach 2006 - 2010 ukończyła cykl szkoleniowy z zakresu terapii  par i małżeństw w modelu Ericksonowskim  oraz dwuletnie studium ustawień systemowych i cykl warsztatów ustawień (według metody Hellingera).

Jej nauczycielami byli, m.i.n, Maria Marquardt z Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, a także Heribert Doring-Meijer, Renate Osterrieder oraz Roland Schilling z Niemiec.

Od 1995 r. Wanda Świtała – Rak prowadzi warsztaty, treningi i szkolenia znajdujące się w ofercie Ośrodka Psychoedukacji Homosum.

Tadeusz Rak

Psycholog, psychoterapeuta, trener, wykładowca akademicki;

W zakresie diagnostyki psychologicznej posiada uprawnienia:

 • do prowadzenia badań psychologcznych kierowców - zaświadczenie nr S-056 wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego;
 • do prowadzenia badań w górnictwie - zaświadczenie nr 090 wydane przez Główny Instytut Górnictwa;
 • do prowadzenie badań psychologicznych sędziów, komorników, prokuratorów, kuratorów, pracowników zabezpieczenia technicznego, pracowników ochrony fizycznej oraz osób posiadających i ubiegających się o broń palną i gazową - licencja nr 175 wydana przez Stowarzyszenie Psychologów Sądowych w Polsce, zaświadczenie nr 2/2006 wydane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

W zakresie pracy terapeutycznej i treningowej posiada następujące przygotowanie:

 • absolwent trzyletniego stażu w zakresie terapii Gestalt – Kraków,1989-91r.
 • absolwent rocznego kursu Polarity – Kraków, 1989r.
 • absolwent Stażu Praktykanckiego NLP, prowadzonego przez trenera NLP Hermanna Müllera-Walbrodta, zakończonego licencją terapeuty-praktyka NLP (1990-1992r.)
 • absolwent kursu „Metaprogramy w działaniu” – prowadzonego przez Meta Master Trainer of NLP Christine Hall (USA) – 1995r.
 • absolwent kursu hipnozy, prowadzonego przez trenera Hermanna Müllera-Walbrodta, zakończonego licencją hipnoterapeuty NLP -1996r
 • absolwent kursu mistrzowskiego, prowadzonego przez trenera Hermanna Müllera-Walbrodta (94-96r.)
 • absolwent kursu trenerskiego, prowadzonego przez Meta Master Trainers of NLP Christinę Hall i Roberta Klausa (USA) – 1999r.

Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu psychologicznych badań przydatności zawodowej.
Pracował w Hucie “Bobrek” w Bytomiu, Zespole Elektrociepłowni “Bytom”, KWK “Budryk” w Ornontowicach.
W latach 1990-2000 był właścicielem Pracowni Psychologicznej “Bytom-Bobrek”.
W roku 1990 założył Górnośląski Ośrodek Psychoedukacji NLP.Pełnione funkcje:

 • w latach 1988-1992 przewodniczący Sekcji Psychoterapii i Treningów Grupowych przy Oddziale Wojewódzkim Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Katowicach;
 • w latach 1992-1995 wiceprezes Stowarzyszenia NLP w Polsce;
 • w latach 1996-1998 wiceprezes Oddziału Śląskiego Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków;
 • w latach 2011-2013 członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Psychoterapii.
 • w latach 2014-2017 wykładowca na Uniwersytecie SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) Wrocław, Katowice.

Maja Świtała-Syrek

Psycholożka, terapeutka, trenerka. Praktyk NLP i Mistrz-Praktyk NLP, Mistrz-Animator Dramy. W jej  kręgach zainteresowań znajduje się problematyka zaburzeń łaknienia i w tej dziedzinie zdobywa coraz większe doświadczenie. Prowadzi indywidualne zajęcia rozwojowe z dziećmi, rodzicami, młodzieżą, dorosłymi, ma doświadczenie w pracy diagnostycznej. Prowadzi kursy i szkolenia biznesowe, dramy, NLP, zajęcia w ramach Studium Artterapii, treningi rozwoju osobistego.

Licencjonowana psychoterapeutka The European Certificate Of Psychotherapy, trenerka, socjolog. Prowadzi psychoterapię indywidualną, pracuje jako trenerka z grupami rozwoju osobistego, m.in. z kobietami. Specjalizuje się w terapii uzależnień. Prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień.
Pedagog, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu „Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka”, kurs kwalifikacyjny „Terapia pedagogiczna”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz kurs specjalistyczny „Dysleksja Rozwojowa – teoria, diagnoza i terapia”. Zajmuje się diagnozą dojrzałości szkolnej, przyczyn niepowodzeń szkolnych, trudności w matematyce. Prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju, dla dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz warsztaty skutecznych umiejętności wychowawczych dla rodziców i wychowawców. Posiada uprawnienia do prowadzenia terapii Biofeedback: - Certyfikat Trener EEG – Biofeedback I stopnia wystawiony przez Biomed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii we Wrocławiu. - Certyfikat Trener EEG – Biofeedback II stopnia wystawiony przez Biomed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii we Wrocławiu. - Posiada Certyfikat QEEG wystawiony przez Neurostimulus we Wrocławiu.

Marzena BartosińskaProwadzi biuro ośrodka, zajmuje się sprawami administracyjnymi, koordynuje pracę ośrodka.

Copyright © 2013 Homosum - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone.